wtorek, 2 kwietnia 2013

Zimowe Prima Aprilis

W tym roku roku Wielkanoc i Prima Aprilis wypadły w samym środku zimy.  


Ponieważ mamy już zdecydowanie dość gnuśnienia w domu - o jajkach, żurkach, białych kiełbasach i mazurkach nie wspomnę - popołudniową porą wybieramy się na poszukiwanie wiosny.


W ciągu dnia na przemian słońce i śnieżyca, nam aura sprzyja i wygląda na to, że popołudnie będzie należało do słońca. 


Jednak pomimo dodatniej temperatury zima nie odpuszcza - miejscami rowery i my brniemy w śniegu, tylko żeby po chwili ślizgać się po błocie.


Ławka przy alei na cmentarzu słucha śpiewu ptaków i daremnie wygląda wiosny.


Nad jeziorkiem Słonecznym śniegu trochę mniej, słońca więcej, ale lód nie odpuszcza. 


Jedziemy pod wiatr w kierunku Mierzyna. Pojedyncze pąki zatrzymały się w oczekiwaniu na zmianę temperatury.


Koniec ścieżki, ale nie koniec zimy. Wspinamy się pod górę po bruku wśród ogródków działkowych - wiosny ani śladu.


Drewniany bocian na daremno wypatruje przylotu swoich oryginałów. Okazuje się, że nie tylko Warszewo ma swojego bociana - Mierzyn nie jest gorszy :) 


W końcu jesteśmy na szczycie morenowego wzgórza ponad Bezrzeczem. Wieża pochodzącego z XV w. i przebudowanego w XIX w. niewielkiego kościoła góruje nad miejscowością podzieloną granicą administracyjną Szczecina. Dookoła smętnie i pusto, najwyraźniej niewiele osób ma ochotę na wyjście z domu w zimny świąteczny poniedziałek. Przyjemnie rozgrzani po długim podjeździe zjeżdzamy (i marzniemy) w kierunku Wołczkowa. Postanawiam, że moim najbliższym rowerowym zakupem będzie czapka kominiarka - kości policzkowe bolą mnie okrutnie.


Za Wołczkowem nad poligonem i pobliskimi polami niebo w zdecydowanie zimowych kolorach. 


Z resztą nie tylko niebo - na polach sceneria jak z rosyjskiej tundry, albo innego równie przyjemnego miejsca.


Licznik pokazuje temperaturę ujemną, powietrza nie odczuwalną. Po chwili bezruchu kostnieją ręce, a mięśnie stygną i w bardzo nieprzyjemny sposób dają znać o sobie. Z poszukiwań wiosny nic nie wyszło, co jednak pozytywne zgodnie z licznikiem spaliłam 300 kalorii - jeden kawałek mazurka ...


Na zakończenie prawdziwie zimowy pejzaż z zamarzniętym jeziorem Głębokie. 
Zdjęcie zrobione pierwszego kwietnia i niestety nie jest to żart.

3 komentarze:

 1. rzeczywiście pogoda nas nie rozpieszcza :/ ale widzę, że zapał dopisuje i mimo niesprzyjającej aury jazda na rowerze daje radę ;) ostatnio czytałam artykuł o ciekawych miejscach na wycieczkę rowerową po szczecinie http://www.eioba.pl/a/47oa/rowerem-na-zapoznanie-okolicy a tu na blogu też wiele przyjemnych miejsc :) szkoda, że zima nie odpuszcza, bo pewnie dużo ładniej prezentowałyby się w barwach wiosny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A bociany już są! O! http://www.warszewo.pl/bociany
  To mój, parafialny bocian :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo dla dzielnych rowerzystów. Ja oczekuję wiosny leżąc na kanapie a rowery czekają na rozpoczęcie sezonu na balkonie :-)

  OdpowiedzUsuń