niedziela, 13 kwietnia 2014

Rodzinne Szczecińskie Święto RoweruW kwietniową niedzielę odbyła się impreza pod hasłem Szczecińskie Święto Roweru. Reklamy było mało, wydarzenia na znanym portalu społecznościowym nie było, ale co to dla nas - gdzie wspólne rowerowanie tam i my :) 


Mimo niepewnej pogody zebrała się spora grupka zapaleńców w różnym wieku. Organizatorem spotkania był szczeciński oddział PTTK. Po powitaniu przybyłych i przydługim wstępie, rozpoczęła się niespodziewana część imprezy - konkursy.  


Było trochę uciechy dla najmłodszych, był konkurs na najstarszy rower - jakie były kryteria oceny nie zrozumiałam, miał być konkurs na najliczniej przybyłą rodzinę, ale nie doszedł do skutku.
Peleton w końcu ruszył w skromnej obstawie policji i odrobinę bezładnie. Niestety mimo ukłonów w stronę najmłodszych tempo było kompletnie nie dostosowane do ich potrzeb.  Trasa prowadziła w kierunku jeziora Głębokiego i z powrotem. Jadąc tempem rodzinnym zostaliśmy sami, a wracający w kierunku centrum organizator zapraszał nas do przyłączenia się ...   


Nie skorzystaliśmy z zaproszenia i zdecydowaliśmy się na świętowanie w sprawdzonym gronie.


A że nie ma rzeczy których się nie da przewieźć rowerem, z zorganizowaniem materiału na ognisko nie było problemu.Ognisko rozpalone, ziemniaki się pieką ...


... ustawianie, przykręcanie i poprawianie powoli zaczyna się stawać tradycją.


Ziemniaki z ogniska. Brakowało jedynie maślanki.


Przesiąknięci zapachem ogniska wracamy do domu. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz