poniedziałek, 15 lipca 2013

Rajd przez Polskę dla polskich hospicjów

W sobotę 13 lipca wyruszyli na szlak uczestnicy rowerowego rajdu przez Polskę dla polskich hospicjów. Wśród bohaterskiej grupy jest jedna jedyna szczecinianka Ewa !


Po podróży koleją na drugi koniec naszego kraju - Ewa dotarła do Bielska Białej gdzie znajdował start rajdu.

A tak pisze sama Ewa o początkach rajdu:

Po śniadaniu wyruszyliśmy spod hotelu, przez Bielsko do nowo budowanego Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II. Od Fundacji Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne otrzymało czek na kwotę 5000 zł (który będzie przeznaczony na wyposażenie dla tego stacjonarnego hospicjum) oraz figurkę Jana Pawła II. Później zostaliśmy ugoszczeni przez Hospicjum Św. Kamila, które otrzymało zestaw do mycia głowy. Po konferencji prasowej i oficjalnym starcie, przejechaliśmy do Żywca.
W Żywcu ponownie zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez osoby prowadzące hospicjum. Ciepła strawa była jak zbawienie! Zarząd Fundacji i dwóch rowerzystów oficjalnie przekazali dary: dwa zestawy do mycia głowy, koncentrator tlenu oraz pięć materacy przeciwodleżynowych.
Z Żywca udaliśmy się do miejscowości Zator. Trasa piękna, gdyby nie deszcz byłaby jeszcze piękniejsza :o)
Dzień pełen emocji (staram się być twarda, ale dwa razy popłynęły mi łzy…). Czasami tak niewiele potrzeba, aby pomóc innym… Dobrze, że są jeszcze takie osoby, jak rodzina Holendrów, które mają serce na właściwym miejscu i potrafią zachęcić do pomocy innych :o)
Osoby, które prowadzą hospicja codziennie pomagają najbardziej potrzebującym i potrafią docenić to, co robi dla nich Fundacja Babci Aliny i uczestnicy rajdu, którzy decydują spędzić urlop, jadąc na rowerze, aby zebrać fundusze dla podopiecznych polskich hospicjów.

Dzień pierwszy:  Bielsko-Biała - Zator 87 km
Dzień drugi: Zator - Morsko - 120 km
Dzień trzeci: Zawiercie- Pabianice 143 km
Uff ... a to dopiero początek. Trzymamy kciuki za wszystkich bohaterów ale szczególnie kibicujemy Ewie !

Relacje poszczególnych uczestników z kolejnych dni rajdu można znaleźć na oficjalnym blogu: http://www.alinafoundation.org/blog.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz