wtorek, 10 lipca 2018

Nocny urodzinowy przejazd rowerowy

Pierwszy w naszym mieście nocny przejazd rowerowy. Świętujemy włączenie naszego pięknego miasta do ziem polskich. Co jest oczywiście tylko pretekstem do tego żeby wspólnie przejechać przez miasto, szczególnie nocą. 


Nie mamy w rowerach zbyt wielu światełek oprócz obowiązkowych, ale mały niebieski świetlik też dodaje uroku.


Nowa fontanna przyciąga w dzień i w nocy. W pełnym słońcu plac zabaw dla najmłodszych i chwila wytchnienia przy szumie wody, wieczorem feeria barw i miejsce na romantyczne spacery.


Piękny i ciepły lipcowy wieczór przyciągnął na plac Lotników masę rowerzystów. Frekwencja niespodziewanie dla samych organizatorów wyniosła ponad 350 rowerzystek i rowerzystów. 


Światła i cienie.
Później okaże się, że jednak obstawy policji było trochę za mało, ale kto mógł się spodziewać że nocny - i już wakacyjny - przejazd wzbudzi takie zainteresowanie?


Niektórych rowerów nie da się nie zauważyć.


Za chwilę ruszamy. To będzie mój prywatny sprawdzian nowych opon - przejazd przez ul. Kolumba to wyzwanie nawet dla najlepszego producenta. 


Ruszamy. Masa świateł rowerowych odbitych w szklanej fasadzie, rowerowa mleczna droga.


Jedną z atrakcji był przejazd pod wiaduktem przy ul. Szczawiowej - można było osobiście sprawdzić echo :)
Oprócz dzisiejszego echa, w czasach minionych - "Jak głosi miejska legenda w charakterystycznej dziurze w sklepieniu wiaduktu podwieszona była bateria przeciwlotnicza ... " za http://architektura-w-szczecinie.blogspot.com 


W ciemności wracamy do domu.
Opony całe.
Łydki uważają, że to skandal zmuszać je do pracy o tej porze.

Dobranoc. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz